niedziela, 9 czerwca 2013

C.d. przygotowań

      Nauki przedmałżeńskie niby odbębnione, ale nie do końca. Zanim dostaniemy świstek o ich ukończeniu mamy jeszcze przed sobą dwa spotkania z doradcą małżeńskim, zważywszy, ze każdy dzień, kiedy Michał jest w Polsce mamy zawalony to nie wiem jak wcisnę jeszcze spotkania z doradcą. W dodatku miałam iść do doradcy z wypełnionym kalendarzykiem przedmałżeńskim. Oczywiście się za to nie zabrałam. Czeka nas jeszcze zapraszanie gości i wysyłanie zaproszeń do rodziny mieszkającej za daleko abyśmy mogli zaprosić ich osobiście. Mamy też przed sobą wizytę u księdza i w Urzędzie Stanu Cywilnego po potrzebne papierki. Michał ma jeszcze udać się do swojego kościoła po potrzebne dokumenty i po to aby dać na zapowiedzi. Muszę się też udać na przymiarkę sukni ślubnej, mam już zakupione buty, jednak ciągle się waham czy nie kupić innych. Muszę porozmawiać z dekoratorką na temat wystroju sali weselnej, miałam się za to zabrać z siostrą osobiście, ale stwierdziłam, że nie chcę sobie dodatkowych spraw na głowę zwalać. Co jeszcze? Zakup bielizny, biżuterii dla mnie i wszystkich niezbędnych części garderoby Michała. Przeglądam też propozycje fryzur ślubnych i ciągle się waham na jaką się zdecydować. Wybór menu i zakup potrzebnych artykułów zostawiam w rękach rodziców, jedynie Michał wraz z barmanem udadzą się tydzień przed weselem po zakup alkoholi dla barmanów. Teraz przypomniałam sobie jeszcze o dekoracji na samochód, będziemy jechać na ślub takim autkiem heheh czasy świetności ma już dawno za sobą:
Zdecydowaliśmy się również na podziękowania dla rodziny i przyjaciół w formie małych glinianych aniołków, zamówimy je jak będziemy już wiedzieli ile mniej więcej gości możemy się spodziewać. Księgi życzeń też nie może zabraknąć. Dla rodziców mamy w planach przygotowanie czegoś extra, jednak nie wiemy jak czasowo zdołamy to wszystko ogarnąć. Coś pominęłam? Macie jeszcze jakieś pomysły na to jak uświetnić ten ważny dzień? A może jest jeszcze coś o czym powinnam wiedzieć? Poza tym, że przed mszą powinnam walnąć sobie setkę na odstresowanie :) Ściskanie w żołądku odczuwam nawet teraz jak o tym wszystkich piszę.

10 komentarzy:

 1. kurcże na dobrą sprawe to już niedługo! :D będzie wszystko super :*

  OdpowiedzUsuń
 2. widzę, że zaczął się na blogach sezon na domykanie ostatnich kwestii ślubnych :)

  moja rada - Tego dnia, cieszcie się każdą chwilą ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. No to sporo roboty macie , ale dacie rade
  A auto może stare ale jare-klasyki są najlepsze :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A kiedy jest data ślubu? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem sporo Ci zostało, ale na pewno z wszystkim się wyrobisz:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oo to ja bym już panikowała :P Ja musze mieć większy zapas czasu. Już myśle nad fryzurą, alkohol dużo wcześniej będziemy kupowac, garnitur dla K też :) Musze przy tym być :) Na szczęście odpada mi dekorowanie sali i menu już ustalone :)
  Nie zazdroszczę wam takich przygotowan wszystko naraz. My na szczęście wszystko mamy na miejscu i jesteśmy z sąsiednich parafii :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana, działaj :)

  Wierzę, że ze wszystkim zdążycie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. właśnie, księga życzeń to super sprawa :) dziwię się, że moja kuzynka z tego zrezygnowała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Praca wre. Chyba wydaliście na to fortunę... jeśli można spytać? Mnie ksozta wesel osobiście na ten moment przerażają po prostu

  OdpowiedzUsuń
 10. A bukiet kwiatów i kwiateczki w butonierce dla pana młodego? :)

  OdpowiedzUsuń